Yeti Efsanesi 2019 | HD Filmi Kesintisiz izLeyin
Yeti Efsanesi 2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
N/A IMDB Puanı 328 Görüntülenme

Yeti Efsanesi 2019

Abominable, Türkçe ismiyle Yeti Efsanesi 2019 yapımı tek animasyon serüven filmi olarak animasyon sever herkesin karşısına çıkıyor. Tek buçuk saat süren Yeti Efsanesi filmi Çin ve Amerika ortak yapımı. IMDB puanı 7.0 olmasıyla ilgi çeken bu 2019 yapımı animasyon filminin hem yönetmenliği hatta senaristliği Jill Culton ’ın elinden çıkma.

Yeti Efsanesi adlı filmin yönetmeni ve senaristi Jill Culton ’ı henüz evvel Monsters, Inc. ve Acemi Story filmlerinin kadrolarından biliyoruz. Filmin baş karakteri olan Yi isimli kızı Chloe Bennet, başka bir deyişle Agents of Shield dizisinin Daisy ’si seslendiriyor. Peng karakterinin sesine ise 2004 doğumlu Amerikalı futbolcu Albert Tsai yaşam veriyor.

Yeti Efsanesi filminin içeriğine göre üç çocuk Yeti ’yi evine götürmeye çalışıyor. Film Çin ’de tek yerde Yeti ’nin tutulduğu hücreden kaçmasıyla başlıyor. Yeti kaçıp tek binanın çatısında saklanıp ne gerçekletireceğini bilemezken annesiyle yaşam sürdüren ve babasını yakın vakitte kaybeden Yi adlı kız keman çalmak yerine çatıya çıktığı tek gün Yeti ile karşılaşıyor ve onu evine götüreceğine soz veriyor. Yi başka tek yandan halihazırda babasıyla gitmek arzuladığı Çin seyahatine babası vefat ettiği yerine tek başına gitmek istiyor ve bunun yerine muhtelif işler yaparak para biriktirmeye çalışıyor. Yeti ’yi evine götürme ile ilgili Jin ve Peng adlı dostlarından da takviye alan Yi tekilce Yeti ’yi sebep götüreceğini düşünmekle değil, bu arada onu yakalamaya gayret gösteren epey varlıklı birinden ve onun adamlarından da sebep kaçacaklarını da düşünmekle uğraşıyor.

Ejderhanı Sebep Eğitirsin filminin üretici stüdyosundan çıkma epey eğlenceli tek animasyon yapımı olan Yeti Efsanesi filmi çocuklarla da izlenebilir. Yeti Efsanesi Altyazılı HD izleyicileri yerine görkemli ötesi tek seyir dileriz.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Abominable

  Senaryo:

  Jill Culton

  Yorumlara kapalı!