The BFG – İyi Kalpli Dev | HD Filmi Kesintisiz izLeyin
The BFG – İyi Kalpli Dev
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 184 Görüntülenme

The BFG – İyi Kalpli Dev

The BFG (The Big Friendly Giant) Roald Dahl ’ın aynı adı taşıyan kitabından sinemaya uyarlanmış ve 2016 seneninde ülkemizde vizyona girmiştir. The BFG filminin yönetmen koltuğunda meşhur yönetmen Steven Spielberg oturmaktadır. Filmin senaristliği ise Melissa Mathison üstlenmiştir.

The BFG filminin başrollerini Casuslar köprüsü filminden tanıdığımız Mark Rylance, Princess Emmy filminden tanıdığımız Ruby Barnhill, Aşk ve gurur, Zombilerin Şafağı filmlerinden tanıdığımız Penelope Wilton, Kara Giyen Adamlar 3 ve Moana filmlerinden tanıdığımız Jemaine Clement, Barselona, Barselona ve Hırsızlar kenti filminden tanıdığımız Rebecca Hall, The Ritual filminden tanıdığımız Rafe Spall ve Aşk Ilçesi ve Barry filmlerinden tanıdığımız Bill Hader paylaşmaktadır. Filmde BFG karakterine Mark Rylance, Sophie karakterine Ruby Barnhill, The Queen karakterine Penelope Wilton, Fleshlumpeater karakterine Jemaine Clement, Mary karakterine Rebecca Hall, Mr. Tibbs karakterine Rafe Spall ve Bloodbottler karakterine Bill Hader yaşam vermektedir.

Sophie kimsesiz yurdunda kalan ufak ve yalnız tek kızdır. Tek gece BFG ’yi gören Sophie, BFG doğrulusunda kaçırılarak devler ülkesine götürülür. Normalde devler insan eti yese de bu sevimli dev yanlızca sebzeyle beslenmektedir. BFG ve Sophie birlikte vakit geçirdikçe birbirlerine alışmaktadırlar. Devler üklesinde yaşam sürdüren başka devler BFG ’nin aksine kötü ve insanlarla beslenen ve BFG ’ye daimi işkence eden canavarlardır. Sophie ’nin varlığını öğrenince yaşamı rizikoya giren Sophie ve BFG kötü devlerden kurtulmak yerine tek tasari yapar. Ama tasari yerine kraliçeye gereksinimleri vardır.

Serüven, aile ve fantastik türü film severlerin beğeneceğini düşündüğümüz The BFG filmini kesinlikle izleyiniz. The BFG 1080p Full izleyicilerine güzel seyir dileriz.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The BFG

  Senaryo:

  Melissa Mathison (screenplay by), Roald Dahl (based on the book by)

  Yorumlara kapalı!