Aladdin 2019 | HD Filmi Kesintisiz izLeyin
Aladdin 2019
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.4 IMDB Puanı 1,149 Görüntülenme

Aladdin 2019

Çizgi filmleriyle ve uyarlama olarak çekilen sinema filmleriyle alışık olabildiğimiz senesinin eskimeyen masal karakteri Aladdin ’in görülmemiş sürümü Guy Ritchie yönetmenliğiyle karşımıza çıkıyor. 2019 yapımı serüven, gülünç ve aile filmi olan Aladdin bu kez Will Smith başrolüyle dikkatleri çekiyor. Resim efektleri ile ilgili dayanıklı gayret harcandığı belirlenmiş olan filmde genel hatlarını herkezin bildiği hikayenin oldukça az henüz değişik sürümünü izliyoruz.

Aladdin filminde Aladdin karakterini canlandıran ad Mena Massoud ve Jasmine isimli prensesi ise Naomi Scott canlandırıyor. Filmin mihenk taşı ise kesinlikle ki mavi cin rolüyle filmin çıkmasından aylar öncesinden bu yana merak uyandıran Will Smith.

Aladdin filminin içeriğine ileriki olursak, altın kalpli tek sokak çocuğu olan Aladdin yaşamda kalabilmek yerine Agrabah ’ın pazarlarında hırsızlık yapmaktadır. Aladdin ’e tek gün Sultan ’ın hırslı ve kötü amaçlı veziri Jafar doğrulusunda tek iş verilecektir. Bu iş ise Mucizeler Mağarası ’ndan büyülü tek lamba çalma işidir. Mağaraya giren Aladdin büyülü lambayı bulur. Lambayı ovalar ovalamaz ise karşısına ateşli kalpli ve tek o kadar gülünç tek cin çıkar. Cinin ona sunacağı üç istek hakkı bulunmaktadır ve Aladdin bu dileklerden birini defa hoşlandığı Jasmine isimli prensesi etkilemek emeliyle prens olmak yerine kullanacaktır. Doğal, cin tekilce dış görünüşü değiştirebilmektedir, Aladdin ’in içi bulunduğu gibidir ve Aladdin bu yolla prensesi etkilemeye çalışırken cinle beraber türlü türlü maceralar yaşayacaktır. Zira kötü planlarını harekete yaşamış Jafar Aladdin ’e tek türlü ferah vermeyecektir.

ABD ’de çekilen Aladdin filmi Walt Disney üreticiliği ve dağıtıcılığıyla beyazperdeye uyarlandı. Filmin etkin kısımlarından bir tanesi de filmin öyküsü epey külüstür olsa da filmin şu zamana kadar iyi tek şeklinde yansıtılabilmiş olması.

Aladdin 2019 Türkçe Altyazılı 1080pizleyicilerine güzel tek film seyri diliyoruz.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Aladdin

  Senaryo:

  John August (screenplay by), Guy Ritchie (screenplay by)

  Yorumlara kapalı!